Kayseri Bazalt

Anasayfa / Kayseri Bazalt

Kayseri Bazalt
Bazalt, en yaygın olarak bir lav akışı şeklinde ekstrüzyon kayası olarak şekillenmektedir. Fakat bazalt, hem de kıvrık kanallar yada ince bir eşik benzer biçimde küçük müdahaleci cisimler oluşturabilmektedir. Kayseri bazalt, gabro taşına benzer bir bileşime haizdir. Ancak ikisi arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar tane büyüklüğü ile ayrıştırılabilir. Biri daha büyük taneli yapıdadır. Diğer ise daha ufak taneli yapıya sahiptir.

Bazaltın Oluşum Alanları
Yeryüzünde bulunan bazalt kayasının çoğu yalnızca üç kayaç oluşturucu ortamda oluşum göstermektedir. Okyanussal ıraksak sınırlar, okyanussal sıcak noktalar ve kara parçalarının altındaki manto tüyleri ve sıcak hususları bu üç alanı oluşturmaktadır. Yer yüzündeki bazalt yakasının pek çoğu, okyanus ortasındaki sırt üstü sisteminde mevcut olan bambaşka plaka sınırlarında üretilmektedir. Burada yer alan konveksiyon akımları, mantoda derin kayanlardan sıcak kaya oluşmasını sağladığını söylemek mümkün olacaktır. Bazalt erimeye uğrayarak çok çeşitli katmanlara bölünmektedir. Daha sonrasında ise erimiş kaya deniz tabanına dökülmektedir.

Bazaltın Kullanım Alanları
Bazalt, fazlaca çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Büyük çoğunluğu inşaat işlerinde kullanılmaktadır. Kayseri bazalt olarak inşaat projelerinizde ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Haricinde yol yapım aşamalarında ihtiyaç duyulan bir malzemedir. Demiryolları projelerinde de sıklıklar bazalt kullanılmaktadır. Bazalt tıpkı granit gibi boyut taşı olarak tanınmaktadır. Bazalt kayalarının ince levhaları kesilmekte ve ara sıra yer karoları, bina kaplamaları, anıtlar ve öteki taş nesneler olarak kullanılmak suretiyle parlatılıp değerlendirilmektedir.

Bazalt, volkanik vakalar cevabında oluşan bir taş kütlesidir. Tür olarak kayadır. Volkanik patlama ve olayların oluştuğu bölgelerde görülür. Rengi siyaha yakındır. Günümüzde kaldırım ve köprü yapımında sıkça kullanılır. Basınca dayanıklıdır. Bazaltın parlak, camsı bir görüntüsü vardır. Lavlar, ortaya çıkarken, içindeki gazlar havaya karışır. Kayseri bazalt ihtiyacınızı karşılayabilmek üzere bu alanda çalışmalarımızı sürdürmeye devam etmekteyiz. Kayseri bazalt olarak bazalt ihtiyacınızın yanı sıra mermer ihtiyaçlarınızda da sizlere alanında uzman ekiplerimiz ile hizmet sağlamaktayız. Mermer ve bazalt ihtiyacınız bulunuyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz internet sitemiz üzerinden dilerseniz de iletişim numaralarımız ile bizlere ulaşabilirsiniz.
Aydınlatma Metni Tedarikçi Aydınlatma Metni Güvenlik Kamerası Aydınlatma Metni
kayseri bazalt bazalt kayseri